Rękawice motocyklowe

( ilość produktów: 617 )

Rękawice motocyklowe - kup w sklepie Legato Motocykle

Rękawice na motor to jedne z najbardziej niezastąpionych akcesoriów dla motocyklistów. Nie tylko zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie upadków, ale przede wszystkim chronią dłonie kierowcy przed chłodem, a także zapobiegają potliwości dłoni podczas cieplejszych dni.

Rękawice na motor - jak wybrać?

Rękawice na motor dają ci poczucie lepszego bezpieczeństwa. Poprawiają komfort jazdy w każdych warunkach pogodowych. Jazda w rękawicach daje wiele korzyści zarówno motocyklistom ścigających się na co dzień na torach, ale także właścicielom motocykli klasycznych, turystycznych, a także skuterów.

Jeśli szukasz sprawdzonych i pewnych rękawic, sprawdź czy przeszły odpowiednie testy. Do najbardziej niezawodnych należą takie, które:

  • są odporne są na ścieranie,
  • mają dobry chwyt,
  • są wytrzymałe są na ścieranie i rozcięcia pod wpływem uszkodzeń mechanicznych,
  • mają solidne i mocne szwy,
  • dobrze absorbują siłę uderzeniową

Rękawice na motocykl - postaw na najwyższą jakość

Rękawice na motor mają ogromny wpływ na poprawę komfortu jazdy. Szukaj modeli wyróżniających się dobrą jakością materiału. Pamiętaj, że rękawice skórzane ze wzmocnionymi szwami są lepiej oceniane w testach na odporność przed ścieraniem się niż rękawice tekstylne. Przyjemna, oddychająca wewnętrzna podszewka sprawi, że twoje dłonie nie będą się pocić, a ty będziesz lepiej panował nad kierownicą. Kolejną zaletą wysokiej jakości rękawic dla motocyklistów są niezawodne zapięcia na mocne rzepy.

W czasie przymierzania wybierz te, które nie są zbyt ciasne, ale pamiętaj też o tym, że nie mogą być też za luźne. Rękawice nie powinny uciskać dłoni, nie może dojść też do sytuacji, że będą się z nich zsuwać na przykład w czasie upadku. Mają być tak dostosowane, aby nie ograniczały ruchów nadgarstka i palców.

pixel