Układ napędowy

( ilość produktów: 345 )

Układ napędowy motocykla

Łańcuch, pas i wał napędowy - to najczęściej spotykane rodzaje napędów (przenoszenia momentu obrotowego na tylne koło) w motocyklach. Największą popularnością cieszy się łańcuch, który jest stosowany zarówno w motocyklach miejskich, sportowo-turystycznych, jak i sportowych, cross i enduro. Do największych zalet tego rozwiązania należy prosta konstrukcja i minimalny stopień utraty mocy na tylnym kole. O taki napęd należy jednak odpowiednio dobrać - łańcuch trzeba regularnie smarować (co około 500 km lub po każdym deszczu) i dbać o jego odpowiednie naciągnięcie.

Pas napędowy nie jest tak popularnym rozwiązaniem, ale można spotkać go w motocyklach Harley-Davidson i niektórych modelach sportowo-turystycznych firmy BMW. Rozwiązanie nie wymaga smarowania i zapewnia długą żywotność.

Na rynku dostępne są też motocykle wyposażone w wał napędowy. To rozwiązanie stosowane przede wszystkim w cięższych jednośladach turystycznych, cruiserach i wyprawowych enduro. Jest bezobsługowy i zapewnia bardzo długą żywotność. Niestety, gdy ta w końcu dobiegnie końca, to wymiana takiego układu napędowego jest bardzo kosztowna. W ofercie sklepu Legato Motocykle znajdziesz niezbędne części wchodzące w skład motocyklowego układu napędowego - łańcuchy napędowe, zębatki przednie, zębatki tylnezestawy napędowe i pozostałe akcesoria.

Układ napędowy - części od renomowanych producentów

W naszym sklepie kupisz oryginalne części układu napędowego, wyprodukowane przez znanych i uznanych na rynku producentów. Oferujemy szybką wysyłkę (już w 24 godziny od złożenia zamówienia) i wygodny sposób odbioru (Paczkomat lub kurier GLS).

pixel