Amortyzatory skrętu

( ilość produktów: 466 )

Jak znaleźć dobrej jakości amortyzator skrętu do motocykla?


Amortyzatory skrętu to niezastąpione akcesoria do motocykli. Doświadczeni motocykliści potwierdzają, że w modelach sportowych maszyn są niezawodne. Jedną z najważniejszych zalet, jaką wyróżniają się amortyzatory skrętu, to skuteczne tłumienie w czasie zwrotnej jazdy drgań kierownicy, przez motocyklistów nazywanych także efektem shimmy.


Amortyzatory skrętu i ich zasady działania


Amortyzatory skrętu do motocykla mają za zadanie skutecznie niwelować niebezpieczne drgania kierownicy. Efekt shimmy pojawia się najczęściej wtedy, kiedy motocyklista wyprowadza swoją maszynę z zakrętu lub dodaje jej konkretnego przyspieszenia. Jeśli jesteś zawodowym sportowcem i dość często pokonujesz wyboiste tory, warto zainwestować w amortyzator skrętu. Dzięki niemu zyskujesz pewniejsze panowanie nad motocyklem nawet w czasie jazdy przez bardzo kamieniste trasy.


Jak dotrzeć szczęśliwie do mety


Kiedy wsiadasz na sportowy model motocykla, jedynym celem staje się dla ciebie to, aby szczęśliwie dotrzeć do mety. Wysokiej jakości amortyzatory skrętu pomogą ci w pobiciu kolejnej życiówki i w bezpiecznym ukończeniu zróżnicowanego pod względem trudności toru. To właśnie dzięki nim utrzymasz stabilnie maszynę, a także poprawisz technikę jazdy.


Kiedy zamontować amortyzator skrętu


Każdy motocykl sportowy powinien być wyposażony w wysokiej jakości amortyzator skrętu. To właśnie pasjonatom szybkich maszyn najczęściej zdarza się problem z utrzymaniem stabilnie kierownicy. Jeśli jeździsz na co dzień innym modelem motocykla, a odczuwasz dość mocne drgania kierownicy, być może jest to spowodowane kilkoma usterkami. Na pewno zrób mały przegląd i sprawdź: łożyska, opony, a nawet skuś się na ponowne wyważenie kół.


Najpopularniejsze modele amortyzatorów skrętu:

 

  • Amortyzator skrętu Ohlins BMW S1000R 2014-2016

 

  • Amortyzator skrętu Ohlins wraz z mocowaniem Kawasaki ZX-6R 2007-2008

 

  • Amortyzator skrętu Toby wraz z mocowaniem Kawasaki ZX-6R 2007-2008

 

  • Amortyzator skrętu Hyperpro CSC wraz z mocowaniem Ducati Monster 696 2008-2014

 

 

pixel