Kurtki na motor skórzane

( ilość produktów: 219 )

Kurtka motocyklowa skórzana - sprawdź naszą ofertę

Kurtki motocyklowe chętnie wykorzystywane są w turystyce motocyklowej, a także w jeździe sportowej. To wciąż najbardziej popularny typ odzieży motocyklowej, chociaż obecnie na rynku (zwłaszcza w niższych półkach cenowych), coraz większą popularnością cieszą się kurtki tekstylne. Do produkcji kurtek najczęściej wykorzystuje się skórę bydlęcą o grubości od 1,2 mm do 1,3 mm lub nubuk o grubości od 0,9 mm do 1 mm. W porównaniu z materiałami tekstylnymi wyróżnia się większą wytrzymałością, bardzo dużą żywotnością oraz wyjątkowym, klasycznym stylem.

Skórzana kurtka na motor do jazdy sportowej

Kurtki skórzane noszone są nie tylko przez pasjonatów modeli turystycznych, ale także przez profesjonalnych sportowców. Do wyjątkowych kurtek skórzanych dla motocyklistów, które zwracają na siebie uwagę jakością oraz wyszukanym stylem, zaliczają się takie modele jak: SPIDI Track LeatherAlpinestars STELLA GP PLUS R model damski i REV'IT! Ignition 2.

Kurtki motocyklowe skórzane - czym się wyróżniają?

Licowa skóra bydlęca lub nubuk zapewniają skuteczną ochronę przed przecieraniem i rozdarciem się materiału w czasie niespodziewanych upadków. Kurtki skórzane są bardzo lekkie. Posiadają specjalne panele, dzięki którym materiał jest w 100% oddychający. Elastyczne wstawki Tenax Flex pozwalają na bardzo dużą swobodę ruchów. Warto też sprawdzić, czy wybrana skórzana kurtka na motor wyposażona jest w wodoodporną i oddychającą membranę typu H2Out lub membranę Hydratex®. Większość modeli ma w zestawie ocieplające kamizelki, które możesz dopiąć w chłodniejsze dni.

12
pixel